zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Barevný Den Země v ZOO s Lukášem Pollertem

22.04.2005
Obecné
Odpady
Barevný Den Země v ZOO s Lukášem Pollertem

V neděli 24. dubna proběhne v ZOO Praha  Den Země, tentokrát věnovaný malé domácí ekologii. Od 11 hodin  ve vzdělávacím centru  začíná program nazvaný "Barevný den", Děti i dospělí se zábavnou formou seznámí s tím, jak správně třídit domácí odpad.

Barevný den povede patron kampaně na třídění odpadů Lukáš Pollert, který provede děti atrakcemi jako je  recyklační Maxi domino, házení na desku, skákání v pytlích, jízda na koloběžkách, soutěž v sešlapávání PETek, soutěž v třídění nazvané Popelka a řadou dalších. Dospělí si mohou vyzkoušet své znalosti o třídění v Kole štěstí. Pro všechny jsou připraveny zajímavé ceny.

Návštěvníci se také dozví, co se s vytříděným odpadem děje dál a především jaké je jeho následné využití. Barevný den připravila autorizovaná obalová společnost EKOKOM zajišťující podle zákona sdružené plnění povinnosti zpětného odběru a využití odpadů.

Pro soutěživé a hravé návštěvníky je připravena hra v areálu zoo s kvízem nazvaná "Přírodní popeláři". Je to hra o zvířatech, která se starají o likvidaci odpadů v přírodě, ale nejen o nich.

Za správnost
Mgr. Radim Dvořáček

Areál Hvězda
Ex voto, s.r.o.
Na Okraji 335/42
162 00  Praha 6
Tel/Fax: 235 363 135
Mobil: 604 534 449
radim@exvoto.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí