zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cyklostezky na Děčínsku požaduje přes 1000 lidí

29.04.2005
Obecné
Cyklostezky na Děčínsku požaduje přes 1000 lidí

DĚČÍN - Během necelých sedmi měsíců shromáždila Arnika ve spolupráci se členy Děčínské koalice pro pěší a cyklistickou dopravu přes tisícovku podpisů pod petici požadující výstavbu cyklostezek v Děčíně. Z tohoto výsledku je zřejmé, že zájem lidí o cyklostezky na Děčínsku je opravdu veliký.

 

„Pokud všichni, kteří naší petici podepsali, na kole jezdí, mohl by být za čas z Děčína, takový malý Amsterodam,“ říká s úsměvem vedoucí Arniky Děčín Kamil Repeš a dodává „K tomu jsou ale samozřejmě zapotřebí cyklistické stezky spolu s dalšími opatřeními, která zajistí bezpečný pohyb po městě i těm nejmenším cyklistům.“

 

Dnešní zveřejnění výsledků petiční akce zatím neznamená její zakončení. Koalice se rozhodla petici ukončit až ve chvíli, kdy se začne některá z plánovaných cyklotras opravdu stavět. „Jsme rádi, že zájem lidí o cyklostezky je tak velký a doufáme, že požadavky občanů-cyklistů budou nakonec vyslyšeny,“ poznamenal Repeš.

 

Arnika a Děčínská koalice pro pěší a cyklistickou dopravu prosazuje vnitroměstské cyklostezky již pět let. Během této doby uspořádala na téma cyklostezky nespočet přednášek,diskusních fór, veřejných besed a rovněž se podílela na vzniku cyklistické studie pro město Děčín. Tato studie byla následně použita jako podklad při sestavování Programu postupné realizace cyklotras a cyklostezek v Děčíně, který v roce 2003 schválilo městské zastupitelstvo.

Zdroj: Arnika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí