zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přes pivo k ekologii

10.05.2005
EMS
Přes pivo k ekologii
Hanušovický pivovar Holba byl vyhlášen nejlepší firmou Olomouckého kraje. Mimo jiné proto, že dbá na ochranu životního prostředí.

Půl milionu hektolitrů zlatého moku ročně řadí pivovar Holba k desítce největších domácích pivovarů. V uplynulých třech letech investoval do moderní technologie přes 100 milionů korun. Zvyšuje tím nejen produkci piva, ale přispívá také k ochraně životního prostředí. "Provozujeme biologickou čistírnu, která slouží k čištění odpadních vod v celém městě Hanušovice," říká předseda představenstva a ředitel pivovaru Zdeněk Konečný a připomíná i ochranu ovzduší. K té přispívá nová plynová kotelna vybudovaná podle norem EU. Významný ekologický dopad má rovněž používání recyklovatelných obalových materiálů.

"K aktivitám, které směřujeme na podporu zdraví v regionu, patří například Mamocentrum Femina, jemuž jsme finančně přispěli na přístrojové vybavení i nákup zdravotnického materiálu," doplňuje Konečný.

Pivovar patří navíc k významným zaměstnavatelům v kraji s vysokou mírou nezaměstnanosti.

Zmíněné aktivity ocenila porota druhého ročníku soutěže Firma kraje, takže Hanušovický pivovar obsadil v olomouckém regionu nejvyšší příčku. Není to první letošní ocenění malého, leč v celé repoublice známého výrobce. Na 15. ročníku tradiční soutěže Česká pivní pečeť v konkurenci 43 piv různých značek v nejsilněji zastoupené kategorii světlých ležáků obhájila Holba Premium bronz. Navázala tak na svůj mezinárodní úspěch ve Stockholmu, kde nedávno získala stříbro.

AUTOR: VLADIMÍRA BOHATOVÁ
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí