zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starostové se budou vzdělávat v oblasti hospodaření s energiemi

13.05.2005
Obecné
Starostové se budou vzdělávat v oblasti hospodaření s energiemi

Pro rozvoj a zachování obcí je důležité podporovat rozšiřování infrastruktury a s tím související zásobování energiemi šetrnými k životnímu prostředí. Mezi energie šetrné k životnímu prostředí patří zejména obnovitelné zdroje energie, o jejichž hospodárném využívání v obci budou čeští i zahraniční odborníci informovat starosty a zástupce obcí z bývalého okresu České Budějovice na semináři s názvem „Obnovitelné zdroje pro obec a energeticky úsporná opatření“.

Seminář organizuje občanské sdružení Energy Centre České Budějovice v rámci projektu „Obnovitelné zdroje energie a odpadové hospodářství v obcích – školicí
a poradenský program pro starosty“, na jehož realizaci získalo společně se svými projektovými partnery – Svazem měst a obcí Jihočeského kraje a Hornorakouským svazem pro úspory energií dotaci z fondů Evropské unie.

Účastníci semináře získají přehled o možnostech udržitelného využívání obnovitelných zdrojů energie v obcích, budou seznámeni s praktickými příklady energeticky úsporných opatření v České republice i v zahraničí, budou informováni
o významu energetické koncepce pro obce a o možnostech financování energeticky úsporných opatření.

Seminář se koná ve čtvrtek 2. června 2005 v Českých Budějovicích a účast na něm je pro starosty a zástupce obcí bezplatná. Bližší informace získáte v Energy Centre České Budějovice, Nám. Přemysla Otakara II. 87/25, České Budějovice, tel.: 387 312 580, eccb@eccb.cz nebo na www.eccb.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí