zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příspěvek ke zklidňování dopravy ve městech

23.05.2005
Obecné
Příspěvek ke zklidňování dopravy ve městech
České obce a města v posledních letech soustřeďují svou pozornost na projekty spojené se zlepšováním životních podmínek obyvatel. K tomu by měl přispět také další ročník soutěže "Zklidňování dopravy ve městech a obcích České republiky", kterou pořádají Nadace Partnerství a Nadace VIA v rámci společného programu "Doprava pro 21. století" ve spolupráci s Ministerstvem dopravy ČR, Svazem měst a obcí ČR a měsíčníkem Moderní obec. Partnerem soutěže je společnost Skanska CZ.

Města a obce mohou prostřednictvím svých statutárních zástupců do soutěže přihlašovat projekty, které byly realizovány během posledních pěti let (tj. předány k užívání v roce 2000 a později) a v jejichž důsledku došlo ke zlepšení životního prostředí a bezpečnosti silničního provozu.

Nejlepší soutěžní projekty budou oceněny finanční prémií nebo zvláštní cenou časopisu Moderní obec. Letošní novinkou je zvláštní cena stavební společnosti Skanska CZ, kterou mohou být odměněni autoři soutěžních projektů za vynikající úroveň a originalitu zpracování. Databáze všech soutěžních projektů (včetně základní charakteristiky a fotodokumentace) je k dispozici na: www.doprava21.ecn.cz

Uzávěrka pro zasílání přihlášek do soutěže je 31. 5. 2005 (rozhoduje datum poštovního razítka). Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhne 22. září 2005, na kdy připadá Evropský den bez aut.

Soutěžní podmínky a formulář přihlášky lze získat u koordinátora programu Doprava pro 21. století Ing. Petra Šmída z Nadace Partnerství a také na internetové adrese: www.doprava21.ecn.cz
Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí