zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Noční výstřely v lesích odnáší divoká zvěř

24.05.2005
Příroda
Noční výstřely v lesích odnáší divoká zvěř

Dubičné - Další kus postřelené srnky, která navíc nosila mladé, našla vnoučata místostarosty nedaleko kopce Dubičák, na takzvaných Samotách. To jen potvrzuje fakt, že se kolem Dubičného objevuje čím dál tím více pytláků, pochopitelně s perfektním vybavením.

"To není první případ, že se tady střílí po nocích, jezdí nám po polích terénní auta. Je to skutečně zoufalá situace. Už jsme případ nahlásili na oddělení policie ve Vrbném. Zákon samozřejmě existuje, že když chytneme pytláka, tak může dostat až dva roky natvrdo. Jen ho při činu chytit, oni spíše jezdí v noci," uvedl včera starosta Miroslav Husa.

"Já sám jsem pronásledoval v půl druhé ráno auto, které jelo přes louky, přes pole a vyjelo až u Zvonárny. Máme štěstí, že zde bydlí dost ostražití občané, a za to jim musím poděkovat. Hlavně, že to sledují a že hned hlásí myslivcům," naznačil, jak by se dalo dalším pytlákům zamezit.

Právě kvůli takovýmto případům, které se objevují častěji už tři roky, místní myslivecký spolek posiluje hlídky v lesích a na polích. "Lidé jezdí po nocích s terénními auty po revíru a pořád nevíme, co s tím dělat. Třeba já jsem držel službu do pěti do rána, ale stejně nemůžete nic dělat. Dokud ho nechytnete za ruku, tak nic nezmůžete," doplnil Husu starosta honebního společenstva Ladislav Pikl.

"Dokonce i policie nám slíbila, že sem v noci bude jezdit častěji. Také my plánujeme noční hlídky. Toto je už opravdu hyenismus, zastřelit srnu, která má mladé," dodal Pikl.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí