zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

“KRAJINA, LIDÉ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ”, JE TÉMATEM DEVÍTIDENNÍHO SETKÁNÍ SNĚMU DĚTÍ

26.05.2005
Obecné
Příroda
“KRAJINA, LIDÉ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ”, JE TÉMATEM DEVÍTIDENNÍHO SETKÁNÍ SNĚMU DĚTÍ

Ve dnech 27. května až 5. června 2005 proběhne v zámečku Roželov
u Rožmitálu pod Třemšínem společné devítidenní setkání členů Sněmu dětí ČR pro životní prostředí. Setkání bude zaměřeno na téma: "Krajina, lidé a životní prostředí". V rámci patnácti přednášek, praktik a pozorování, které členové
v průběhu týdne absolvují, se s daným tématem seznámí prostřednictvím pozva-ných odborníků zastupujících státní správu, vysoké školy, nevládní organizace a podnikatele.

Setkání vyvrcholí v závěru týdne, kdy budou mít členové Sněmu dětí
v rámci panelové diskuse v Praze možnost prezentovat svou půlroční práci a vy-slechnout odpovědi na své otázky, jež si na základě své činnosti a získaných informací z přednášek připraví. Na otázky mladých lidí budou odpovídat RNDr. L. Ambrozek - ministr životního prostředí ČR, zástupci Parlamentu ČR, Státního fondu životního prostředí ČR, Ministerstva zemědělství ČR, krajských úřadů, firem a nevládních organizací. V průběhu panelové diskuse bude slavnostně zahájena výstava prací žáků základních škol a gymnázií zapojených do projektu “Krajina mého domova”.

Pro obohacení odborného programu bude pro členy Sněmu dětí připravena exkurze, v jejímž průběhu si  budou moci názorně ověřit informace načerpané
v přednáškách. Navštíví vybraná tématicky zajímavá místa: muzeum v Příbrami, zemědělské družstvo a skládku odpadů.

Na závěr celého týdne děti zformulují svá stanoviska k problematice “Krajina a životní prostředí” do závěrečného prohlášení a pro sdělovací pro-středky vypracují tiskovou zprávu.

Agentura Koniklec, Chelčického 12, 130 00 Praha 3,

kontaktní osoba: Václav Bratrych, tel.: 732 749 878,

e-mail: sdcr@koniklec.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí