zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt na síť environmentálního vzdělávání v Jihomoravském kraji získá evropskou podporu

02.06.2005
Obecné
Projekt na síť environmentálního vzdělávání v Jihomoravském kraji získá evropskou podporu

Patnáct organizací z Jihomoravského kraje, včetně krajského úřadu, města Boskovice a mikroregionu Hrušovansko, zpracovalo projekt „Síť středisek environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Jihomoravském kraji“. Projekt uspěl jako nejlepší mezi konkurenčními projekty předloženými do první výzvy grantového schématu MŽP v rámci Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů [1] a získá tak 16,25 milionu Kč.

V rámci projektu se počítá se profesním vzděláváním v problematice životního prostředí a ekologické legislativy, zaváděním certifikace ekologického provozu škol a úřadů, naučnými stezkami a průvodcovskou službou pro veřejnost v přírodních rezervacích. Hlavním cílem projektu je ovšem rozvoj ekologického poradenství, osvěty a vzdělávání na celém území Jihomoravského kraje.

Hlavním partnerem a koordinátorem projektu je zkušený Dům ekologické výchovy Lipka Brno, jehož ředitelka Hana Korvasová včera v prostorách Lesní školy Jezírko v Brně-Soběšicích slavnostně podepsala s ředitelem odboru vnějších vztahů Jakubem Kašparem rozhodnutí o podpoře projektu.

„Jihomoravský projekt byl hodnotiteli i výběrovou komisí hodnocen jako nejlepší z předložených,“ řekl při té příležitosti Jakub Kašpar. „Je tak propracovaný, tak komplexní a jeho partneři jsou natolik zkušení, že jsem na sto procent přesvědčen nejenom, že se bude úspěšně realizovat, ale že se stane dokonce modelovým a ukázkovým příkladem pro ostatní. Věřím, že bude i důkazem pro Evropskou komisi, že udělala dobře, když svolila k financování environmentálního vzdělávání z prostředků Evropského sociálního fondu,“ dodal Kašpar.

Poznámky:

[1] Grantové schéma „Síť environmentálních informačních a poradenských center“ vyhlásilo MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V rámci Evropského sociálního fondu se přidělují pouze neinvestiční prostředky.

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje

http://www.esfcr.cz

http://www.strukturalni-fondy.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí