zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na tiskovou konferenci o problematice kyselých dešťů

10.06.2005
Ovzduší
Pozvánka na tiskovou konferenci o problematice kyselých dešťů

V pondělí 13. 6. se od 12.00 koná v Kongresovém centru v Praze tisková konference s organizátory a nejvýznamnějšími hosty mezinárodní konference Acid Rain 2005. Konference bude tlumočena (čeština/angličtina). Zúčastní se jí například Jaroslav Šantroch, předseda Organizačního výboru konference, náměstek ředitele ČHMÚ, Bedřich Moldan, předseda Mezinárodního vědeckého výboru konference, senátor a ředitel Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy, Jakub Hruška, předseda Výkonného výboru konference, náměstek ředitele České geologické služby a další hosté.

Mezinárodní konference vědců i politiků, zvané Acid Rain, se od roku 1975 konají v pětiletém intervalu. Řeší se na nich, jak se s problémem kyselých dešťů vyrovnávat.  V pořadí již 7. konference Acid Rain 2005 proběhne od 12. do 17. června v Kongresovém centru v Praze. Slavnostní zahájení konference proběhne v pondělí 13. 6. , v 9.00 -10.00 hod. V rámci úvodního bloku vystoupí premiér Jiří Paroubek, ministr životního prostředí Libor Ambrozek, místopředseda Senátu PČR Petr Smutný, zástupce Generálního ředitelství pro životní prostředí Evropské komise Peter Gammeltoft, zástupce organizátorů konference "Acid Rain 2000" Kenichi Satake (japonský Národní institut pro environmentální otázky) a Bedřich Moldan, který je předsedou Mezinárodního vědeckého výboru pro přípravu konference.

Pořádání konference Acid Rain, které se zúčastní zhruba 600 odborníků, je prestižní záležitostí každé hostitelské země. Česká republika má ve výzkumu kyselých emisí, imisí a depozic dlouhou tradici. Navíc dosáhla během 90. let poklesu emisí síry, který nemá (v tak krátké době) obdoby nikde ve světě.

Více na www.acidrain2005.cz.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí