zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krajský soud rozhodl v kauze odpadového hospodářství

16.06.2005
Obecné
Krajský soud rozhodl v kauze odpadového hospodářství
Senát Krajského soudu v Českých Budějovicích v pondělí očistil bývalého náměstka českobudějovického primátora Zdeňka Čápa i vedoucí odboru správy veřejných statků magistrátu Vladimíru Hruškovou, někdejší Čápovu podřízenou. Oba byli obžalováni z padělání pověřovací listiny odpadového hospodáře města České Budějovice.

Senát zrušil v celém rozsahu březnové rozhodnutí samosoudkyně okresního soudu Soni Fišerové, která Čápovi a Hruškové vyměřila dvanáctiměsíční podmíněný trest s odkladem na tři roky plus osmdesátitisícovou pokutu, a následně je zprostil viny. "Celou kauzu bych označil slovy klasika: Mnoho povyku pro nic," řekl Právu předseda senátu Jan Štícha. Rozsudek je pravomocný.

Případ začal na jaře 2003 kontrolou České inspekce životního prostředí, která zjistila, že město nemá odpadového hospodáře. Tuto funkci ukládá od roku 2002 zákon o odpadech. Později se objevila kopie jmenovací listiny, podle níž měla odpadovou hospodářku dělat právě Hrušková z pověření Čápa. Policisté však tuto listinu označili za falešnou. "Konečně zvítězil zdravý lidský rozum," řekl Právu k verdiktu odvolacího soudu Čáp.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí