zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda z vodovodu zaplavila benzínku

21.06.2005
Havárie
Voda z vodovodu zaplavila benzínku
Kuriózní havárie zastavila v sobotu odpoledne provoz benzínové čerpací stranice na Heršpické ulici, kterou zaplavila voda z nedalekého vodovodního potrubí. To totiž překopli dělníci na nedaleké stavbě obchodního centra a za několik vteřin se podzemní nádrže ocitly pod vodou. Hasiči místo zajistili a museli čekat, co voda udělá a co zjistí pracovnice odboru životního prostředí.
"Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů s pěti zásahovými vozidly včetně speciálního kontejneru k likvidaci chemických havárií. Po příjezdu hasiči zjistili, že při stavebních pracích s pneumatickým kladivem byl narušen hlavní vodovodní řad, z něhož vytéká gejzír vody. Voda protékala také do prostoru čerpací stanice, kde hrozilo vyplavení nádrží s pohonnými hmotami a zamoření řeky," uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.
V první fázi zásahu hasiči spolu se stavbaři za pomoci bagru vytvořili hráz ze zeminy, která omezila průtok vody do čerpací stanice. Po zastavení průtoku v hlavním vodovodním řadu voda opadávala a unikala do kanalizace. Průzkum čerpací stanice prokázal, že všechny nádrže byly uzavřeny a voda do nich nepronikla, výskyt vody signalizovalo pouze elektronické čidlo u jedné nádrže s naftou.
"Vedoucímu stanice proto velitel zásahu doporučil, aby před opětovným uvedením stanice do provozu zajistil revizi, případně vyčerpání a vyčištění nádrží. Protože kontrola hladiny řeky Svratky neprokázala žádné znečištění vodního toku, hasiči zásah ukončili krátce před 14. hodinou," doplnil Haid.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí