zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim chce mít v lesech okolo Hůry místo dřevorubců rekreanty

27.06.2005
Les
Chrudim chce mít v lesech okolo Hůry místo dřevorubců rekreanty

CHRUDIM -- Chrudimská radnice chce změnit některé ekonomicky využívané lesy v rekreační zónu. Z lesů v okolí kopce Hůra, mezi Chrudimí a Slatiňany, by měli zmizet dřevorubci a v příštích letech by tam měla vzniknout rekreační zóna, jež bude sloužit k odpočinku pěších, cyklistů i milovníků jízdy na koních. Novinářům to dnes řekl zástupce chrudimského starosty Petr Řezníček.

"Zatím máme pouze hrubý nástin toho, jak by lesy na Podhůře měly vypadat. Předpokládá to, že vyspravíme a vyznačíme cesty, počítáme i s vybudováním cyklostezek a stezek pro jezdce na koních, musela by se revitalizovat i dříve oblíbená výletní restaurace Kometa a podobně," naznačil Řezníček.

Podle plánu chrudimských radních by například ve starém lomu, jenž dnes slouží technickým službám jako skládka materiálu, mohl vzniknout areál se cvičnými horolezeckými stěnami. Další dnes neutěšený kout by mohl sloužit jako základna pro vyjížďky na koních a podobně.

Radní nechají zpracovat studii, která by obsahovala i přesný harmonogram prací v této zóně. Nejdříve by se podle radního mohlo začít se značením tras, pak by přišel na řadu mobiliář, tedy odpočívadla, přírodní tělocvičny a podobně. "Jen ten by měl podle hrubého odhadu přijít na 40 milionů korun," řekl Řezníček.

Do projektu se kromě Chrudimi zapojí i sousední Slatiňany, na jejichž území většina lesů leží. "Prostředky chceme získat z části od ministerstva životního prostředí, na některé části, pokud to půjde, i z evropských zdrojů," dodal Řezníček.

Nataša Hradní
Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí