zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Po čem je v Chile poptávka

15.07.2005
Obecné
Voda
Odpady
Po čem je v Chile poptávka
Kde jsou šance
Oživlá chilská ekonomika potřebuje modernizovat řadu odvětví a rozvíjet infrastrukturu. "Naším energetickým plánem je snížit do roku 2015 závislost na plynu, především argentinském. Počítáme s výstavbou jedenácti nových elektráren, hledáme alternativní zdroje," tvrdí ministr hospodářství a energetiky Jorge Rodríguez Grossi.
Pokud se české firmy chtějí dostat do Chile, musí hledat trhliny na trhu, například při dodávkách dopravních systémů či dopravních zařízení, včetně autobusů. "Máme poměrně špatnou kvalitu městské veřejné dopravy. Chceme během dvanácti až patnácti měsíců modernizovat MHD v Santiagu, ale i v Consepciónu a ve Valparaíso. Zde žije přes padesát pět procent obyvatel," říká náměstek ministerstva prací, dopravy a telekomunikací Guillerm Diaz, podle něhož pokračuje výstavba a modernizace metra a systému železnic.
"V poslední době stupňujeme tlak na zlepšení životního prostředí ve městech. Vzhledem k tlaku na ekologii a zpřísňování limitů jak u obcí a měst, tak i ve firemní sféře, je v Chile i prostor pro české dodavatele, kteří se zabývají výrobou například čističek odpadních vod," uzavřel Diaz.

Po čem je v Chile poptávka
Dopravní systémy a dopravní zařízení
Energetické a ekologické projekty (spalovny a třídírny odpadků, čističky a úpravny vod, zásobování vodou městských a venkovských aglomerací)
Stroje a zařízení na modernizaci důlního průmyslu
Dodávky pro rozvoj místní infrastruktury
Nestrojírenské komodity, jako je železo a ocel, papír a jiné
Výrobky zpracovatelského průmyslu
Výrobky ze skla
Chemické produkty
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí