zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ochranáři omezí vstup do hor

15.07.2005
Příroda
Ochranáři omezí vstup do hor
Kvůli sběračům borůvek ochránci přírody zakážou vstup do části Krkonoš

HRADEC KRÁLOVÉ Správa Krkonošského národního parku omezí vstup na některá místa v Krkonoších. Opatření, které bude platit až do poloviny října, má ochránit některé lokality před invazí sběračů borůvek.
Jak však včera prohlásil mluvčí správy národního parku Radek Drahný, nařízení neomezí pohyb návštěvníků po turistických trasách a cyklotrasách.
Podobné nařízení správa parku vydává letos již popáté.
Kromě ochrany před sběrem borůvek má omezení vstupu také pomoci při ochraně lokalit s vzácnými druhy rostlin a také přinese více klidu zvěři.

Za porušení zákazu vstupu hrozí až 5000 korun

Správa Krkonošského národního parku omezí přístup například do okolí Dlouhého a Pomezního hřebene nad Dolní Malou Úpou nebo lokalit kolem Černé a Světlé hory.
Opatření se týká především území ve třetí zóně národního parku, v první a druhé zóně parku je vstup mimo cesty a sběr lesních plodů zakázán celoročně.
Zájemci mohou nařízení s vyznačenými lokalitami najít na úřední desce Správy Krkonošského národního parku ve Vrchlabí, na úředních deskách obcí či na webové stránce www.krnap.cz.
V terénu budou místa vyznačena tabulemi s českými, polskými a německými nápisy. Porušení nařízení mohou ochránci přírody potrestat pokutou až 5000 korun.
Zákaz vstupu do vybraných lokalit začne platit příští týden ve středu, 20. července.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí