zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Srbský ministr Popović navštíví Prahu a České Švýcarsko

10.09.2005
Obecné
Příroda
Srbský ministr Popović navštíví Prahu a České Švýcarsko

V neděli 11. září přiletí do Prahy na oficiální návštěvu ministr pro vědu a ochranu životního prostředí Republiky Srbsko Aleksandar Popović. Ministr Popović bude se svým českým resortním kolegou Liborem Ambrozkem jednat o společných projektech v rámci české zahraniční rozvojové spolupráce a o zkušenostech ČR s procesem přístupu k EU. V úterý 13. září navštíví ministr Popović Národní park České Švýcarsko.

Srbsko a Černá Hora je v současné době z hlediska MŽP ČR nejvýznamnější zemí v rámci zahraniční rozvojové spolupráce. Ve spolupráci s českými subjekty se  v letošním roce v Srbsku realizuje 9 projektů s celkovým příspěvkem z českého státního rozpočtu ve výši cca 38 milionů korun. V nejbližší budoucnosti se počítá s další spoluprací v oblasti odstraňování starých ekologických zátěží, odpadovém hospodářství, zásobování pitnou vodou, předávání zkušeností s moderními environmentálními technologiemi, využívání obnovitelných zdrojů energie a zvyšování energetické účinnosti a v oblasti ekologické výchovy.

Ministr Popović se narodil v roce 1971 v Bělehradě. Studoval chemii na Lomonosovově univerzitě v Moskvě, Bělehradské univerzitě a Florida State University v USA. Aleksandar Popović byl v letech 1990 – 1992 členem Demokratické strany, poté spolu s Vojislavem Koštunicou zakládal Demokratickou stranu Srbska.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí