zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Problémy donutily boeing s Ambrozkem k přistání

29.09.2005
Obecné
Problémy donutily boeing s Ambrozkem k přistání

Dramatický návrat z cesty po Číně zažila o víkendu výprava ministra životního prostředí Libora Ambrozka. Letadlo německé společnosti Lufthansa mělo na cestě z Hongkongu do Frankfurtu nad Mohanem problémy s motorem a muselo neplánově přistát v thajském Bangkoku.

Velký boeing měl podle Ambrozka už při příletu do Hongkongu tři hodiny zpoždění kvůli opravě na letišti v Německu. Hodinu po startu se pak problémy objevily znovu.

"Když začalo letadlo kličkovat nízko nad zemí, nebyl to příjemný pocit. Nejdřív jsem byl naštvaný kvůli zpoždění. Později jsem však byl rád, že jsme doletěli," řekl ministr.

Úředníci ministerstva, kteří v Číně jednali o obchodní spolupráci v oblasti životního prostředí, přiletěli do Prahy s desetihodinovým zpožděním. Na palubě poškozeného letadla s nimi cestovali i další Češi, mezi nimi například textař Michal Horáček.

Chvíle napětí kvůli poruchám letounů prožil na služebních cestách v posledním roce především Ambrozkův stranický kolega Cyril Svoboda. Při cestě do Latinské Ameriky musel kvůli poruše hydraulického čerpadla musel nouzově přistát v africké Mauritánii.

Problémy s cestováním zažil také prezident Václav Klaus. Na rozdíl od ministra životního prostředí, který cestuje linkovými lety, používali ministr zahraničí a prezident vládní letku.

Kvůli poruchám domluvila armáda, která vládní letadla spravuje, pro další lety vrcholných politiků spolupráci s Českými aeroliniemi. Připravuje také nákup nových letadel pro vládní letku.

Zdroj: Blesk

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí