zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V obchodech v kraji budou tašky na třídění odpadu

29.09.2005
Odpady
V obchodech v kraji budou tašky na třídění odpadu
Zhruba ve 200 prodejnách v Plzeňském kraji dostanou lidé k nákupu zdarma speciální igelitovou tašku jako pomůcku pro třídění odpadu. Třídění odpadu mají také podpořit nové samolepky, které budou nalepeny na velkých nádobách se směsným komunálním odpadem. Uvedl to Marek Sýkora z Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje (RRA).

"Lidé budou moci naložit použité plasty do tašky a společně vše odhodit do žlutého kontejneru," uvedl. Igelitových tašek bude
200.000. Do měsíce se objeví zejména v prodejnách malých potravinových řetězců.

"Text a obrázky nových samolepek obyvatele populární formou upozorní, že se do těchto nádob nevhazují papíry, sklo a plasty. Necháme je nalepit zejména ve velkých sídlištích a ve městech," uvedl Sýkora. Doplnil, že na některých kontejnerech v Plzni jsou už nyní. Celkem jich bude v kraji nalepeno 5000.

Krajský projekt na třídění odpadu byl zahájen v roce 2003. Ukazuje se, že díky zahuštění sítě sběrných nádob a vlivem informační kampaně se v kraji zvýšilo množství tříděných odpadů. Obyvatelé loni vytřídili o pětinu více domovního odpadu než v roce 2003. Hmotnost vytříděných složek bez kovů se zvýšila na 27 kilogramů na osobu. Aktuální rozbory odpadů potvrzují, že letos objem vystoupá na téměř 40 kilogramů na hlavu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí