zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce z Ekologickeho institutu Veronica

30.09.2005
Obecné
Krátce z Ekologickeho institutu Veronica

Evropská komise zveřejnila sdělení, v němž představuje své plány na zmírnění dopadů emisí z letecké dopravy na životní prostředí. Evropská komise se jasně vyslovila pro zařazení tohoto sektoru do stávajícího systému obchodování s emisemi v rámci EU. Letecká doprava se sice na celkových emisích skleníkových plynů podílí zatím jen 3 %, ale tento podíl velice dynamicky se zvětšuje. Podle studie Evropské komise by se tato změna projevila na cenách letenek jen nepatrně (max. do výše 9 EUR za zpáteční let).

Plzeňská teplárna zahájí na jaře příštího roku stavbu velkého energetického bloku na biomasu. Investice za 800 mil. až jednu miliardu Kč nahradí z části vysloužilé kotle, teplo začne nový blok dodávat v příští topné sezóně.

Snížení podpory pro výrobu bionafty projedná vláda. Dotace by se měla snížit z dosavadních 7000 korun na 4150 Kč, protože podle pravidel se sazba upravuje v závislosti na vývoji cen řepky a motorové nafty.

Na nadcházejícím tokijském autosalónu představí Chrysler koncept pětimístného kompaktního vozu, který vznikl pod vedením japonského konstruktéra Akino Tsuchiyi v Karlových Varech (Carlsbad, California). Ekologický koncept nazvaný Akino je zajímavý širokým využitím přírodních materiálů v interiéru.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí