zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bývalá skládka u Břeclavi bude možná sloužit cyklistům

05.10.2005
Odpady
Bývalá skládka u Břeclavi bude možná sloužit cyklistům

BŘECLAV -- Vedení Břeclavi chce na místě bývalé skládky vybudovat moderní cyklistický areál. Na skládce tuhého komunálního odpadu mezi Břeclaví a Lednicí, která svému účelu přestala sloužit v 90. letech, se nyní dokončuje rekultivace. Radnice proto začala hledat pro místo nové využití. "Řešením by se mohl stát areál, který by nabídl dráhy pro nejrůznější cyklistické disciplíny," řekl dnes ČTK místostarosta Jaroslav Parolek.

Podle něj není možné rekultivovanou skládku o rozloze přibližně šesti hektarů využít například pro výstavbu. "Dokonce tam nelze zasadit ani stromy, protože jejich kořeny by mohly porušit speciální folii, kterou je skládka zakryta pod vrstvou nově navážené zeminy," vysvětlil Parolek. Právě 65 000 metrů krychlových zeminy je přitom možné využít pro zbudování terénu vhodného pro cyklocross, bicross další disciplíny.

Náklady na zbudování areálu pro vyznavače nejrůznějších způsobů jízdy na kole by podle Parolka neměly přesáhnout jeden milion korun. "Město nyní hledá prostředky na jeho realizaci," upřesnil. Projekt počítá i s protažením nynější cyklostezky tak, aby zájemci mohli na kole bezpečně dojet až na místo nového areálu. S budováním by se mohlo začít na jaře příštího roku.

Rekultivace skládky mezi Břeclaví a Lednici stála 33 milionů korun, z nichž 6,7 milionu investovalo město Břeclav. Zbytek nákladů pokryl Státní fond životního prostředí. V současnosti vyváží město tuhý komunální odpad na skládku například ve Velkých Pavlovicích a likviduje jej i ve spalovně.

Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí