zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek se setká s Reinholdem Messnerem

05.10.2005
Příroda
Ministr Ambrozek se setká s Reinholdem Messnerem

Ke krátkému osobnímu setkání si našli čas ministr životního prostředí Libor Ambrozek a jeden z nejslavnějších světových horolezců Reinhold Messner. Sejdou se spolu na krátký rozhovor o ochraně životního prostředí a přírody a evropské environmentální politice zítra během návštěvy R. Messnera v České republice.

Fototermín a krátký briefing, na které Vás srdečně zveme, se uskuteční ve středu 5. 10. v 16:50 v Kongresovém centru Praha, Jednací salónek č. 2, I. patro (od vchodu bude cesta k salónku vyznačena). Vystoupení R. Messnera na briefingu nebude tlumočeno do češtiny.

Reinhold Messner se narodil v roce 1944 v Brixenu. Hory mu učarovaly už od dětství. V necelých pěti letech už měl za sebou výstup na 3027 m vysokou horu Sass Rigais. Jako první člověk na světě zdolal všech čtrnáct osmitisícovek a bez kyslíkového přístroje stanul na střeše světa, Mount Everestu. Dnes žije na svém zámku Juval v Dolomitech, kde provozuje jačí farmu a restauraci, pěstuje víno a zasazuje se o ekologické zemědělství a ekologicky šetrnou turistiku. V letech 1999 – 2004 byl poslancem Evropského parlamentu za italskou Stranu zelených.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí