zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Environmentální politika a udržitelný rozvoj

10.10.2005
Obecné
Nové knihy - Environmentální politika a udržitelný rozvoj

Environmentální politika neboli politika ochrany životního prostředí představuje jednak programy zaměřené na prevenci a řešení problémů životního prostředí, jednak konkrétní jednání různých subjektů (státu, politických stran, neziskových organizací, jednotlivých občanů) v této oblasti.

Kniha vysvětluje základní rizika spojená s rostoucí zátěží životního prostředí a jejich ekonomické, sociální, biologické a politické souvislosti. V centru pozornosti jsou především principy, formy i nástroje environmentální politiky, které pomáhají předcházet vzniku environmentálních problémů a řešit je na lokální, státní a globální úrovni. Klíčovým pojmem, který prochází celou knihou, je koncepce udržitelného rozvoje. Autoři rozebírají překážky realizace cílů environmentální politiky v oblasti lidského chování, kultury a hodnotových systémů, zabývají se řešením konfliktů v rámci politického systému, úlohou státních a nestátních subjektů a občanské společnosti a celou řadou dalších souvisejících témat.

Cílová skupina

Studenti přírodovědných, právních, ekonomických i sociálních oborů, politici a pracovníci správních úřadů, nevládních organizací; pracovníci pověření ochranou životního prostředí v podnicích, lidé se zájmem o životní prostředí.

Autoři

Editor knihy doc. JUDr. Václav Mezřický přednáší environmentální politiku a právo životního prostředí na Právnické fakultě UK v Praze. Je autorem celouniverzitního kurzu Globální problémy a globalizace. Působil rovněž ve Světové bance ve Washingtonu, v Evropské bance pro obnovu a rozvoj v Londýně a jako první náměstek ministra životního prostředí ČR.

Spoluautory jsou doc. JUDr. Eva Kružíková a mgr. Viktor Třebický (Ústav pro ekopolitiku), doc. RNDr. Martin Braniš (Ústav životního prostředí PřF UK) a doc. Ing. Jiřina Jílková (Ekonomická univerzita Praha).

Pro nakladatelství Portál uspořádal V. Mezřický knihu Globalizace (2003).

Více na: http://obchod.portal.cz/Kniha.asp?Csl=13262

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí