zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bělá odvrátila hrozbu vracení dotace na rekultivaci skládky

08.11.2005
Odpady
Bělá odvrátila hrozbu vracení dotace na rekultivaci skládky

BĚLÁ POD BEZDĚZEM (Mladoboleslavsko) -- Městu Bělá pod Bezdězem na Mladoboleslavsku se podařilo odvrátit hrozbu, že bude muset vracet státní dotaci a penále v celkové výši 21,6 milionů korun kvůli rekultivaci skládky. Ministerstvo financí vyhovělo žádosti města v plném rozsahu a rozhodlo o prominutí hrozící sankce. Radnice o tom informuje na svých internetových stránkách.

Město rekultivovalo bývalou skládku komunálních odpadů v Kubátově rokli v letech 2002 a 2003. Na investici s náklady 17 milionů korun získalo od Státního fondu životního prostředí (SFŽP) dotaci 10,2 milionu korun a půjčku 3,4 milionu korun, zbytek platilo z vlastních zdrojů. Finančnímu úřadu se nelíbilo, že město zahájilo stavbu o měsíc později a že neuhradilo v roce 2002 částku 800 000 korun z vlastních zdrojů, ale až začátkem roku 2003. Vyměřil proto městu penále za porušení rozpočtové kázně. Město se nejdříve odvolalo a později u ministerstva financí uspělo s žádostí o prominutí daně.

Radnice již dříve zdůraznila, že město akci úspěšně dokončilo a peníze použilo v souladu s podmínkami SFŽP.

Městu již v předchozích letech hrozilo jednou vracení dotace a penále v celkové výši 800 000 korun kvůli chybám, které zjistil finanční úřad při rekonstrukci budovy radnice. Tuto hrozbu se městu podařilo také odvrátit.

Pavel Šubrt
Zdroj: Deník veřejné správy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí