zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústecká univerzita otevřela novou Přírodovědeckou fakultu, pátou v ČR

08.11.2005
Příroda
Ústecká univerzita otevřela novou Přírodovědeckou fakultu, pátou v ČR
Ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně má ode dneška Přírodovědeckou fakultu. Je pátou v České republice. Její vznik přivítali zejména šéfové podniků v Ústeckém kraji. Ředitel ústecké Spolchemie Martin Procházka ČTK řekl, že firma hodně investuje do výzkumu a vývoje. "Proto od nové fakulty očekáváme řadu šikovných a chytrých absolventů," poznamenal Procházka.

Přírodovědecká fakulta vznikla transformací ústavu přírodních věd. Bude mít katedry biologie, fyziky, geografie, chemie, informatiky a matematiky. Kromě přípravy učitelů pro střední školy a druhý stupeň základních škol bude zajišťovat i bakalářské, magisterské a doktorandské studium pro odborníky v přírodovědných oborech. Zřízením nové fakulty vychází univerzita vstříc poptávce firem a investorů po vysokoškolsky vzdělaných odbornících technického a přírodovědného zaměření.

Nová fakulta začíná se zhruba 400 studenty, kteří přešli z ústavu přírodních věd. V roce 2007 by měla mít již 1000 studentů, řekl ČTK pověřený děkan Přírodovědecké fakulty Stanislav Novák. Mezi nejatraktivnější obory nové fakulty budou podle něj určitě patřit například Počítačové modelování ve vědě a technice, Geografie střední Evropy a Informační systémy.

Ústecká univerzita, na které nyní studuje přes 7800 studentů, má sociálně ekonomickou fakultu, fakultu užitého umění a designu, fakultu životního prostředí, pedagogickou fakultu a ode dneška i přírodovědeckou fakultu. Kromě toho má ústavy humanitních studií, slovansko-germánských studií, techniky a řízení výroby a zdravotnických studií. Byla založena v roce 1991.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí