zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ZELENÍ: MOSTECKO MUSÍ MYSLET NA BUDOUCNOST

14.11.2005
Geologie
ZELENÍ: MOSTECKO MUSÍ MYSLET NA BUDOUCNOST

Ústecká krajská organizace Strany zelených  prosazuje perspektivnější alternativu  rozvoje regiónu  než  další devastaci krajiny a lidských sídel v Podkrušnohoří pro  krátkodobé  zisky soukromé  Mostecké úhelné společnosti. Cesta ke  konkurenceschopnosti Ústeckého kraje vede přes zvýšení vzdělanosti  obyvatel, tvorbu kvalifikovaných pracovních míst  a zachování přírodního a kulturního bohatství kraje pro budoucí generace.   Zelení na Ústecku  nesouhlasí s cynickým odhadem „ceny“  Horního Jířetina a Černic  ve výši 5 miliard korun a především se záměrem vymazat  další důležitý kulturní, historický a krajinotvorný pilíř z  mapy regiónu. Významně tak klesá atraktivita pro další investice a hodnota celé oblasti  pro perspektivu zaměstnanosti a kvalitní život občanů, srovnatelný s jinými oblastmi české země .

   Mostecká úhelná společnost záměrně zapomíná na to, že živoucí vesnice  stojí daleko více, než rodinné domky obyvatel. V ceně totiž není zahrnuta hodnota celku, která se neskládá z ceny jednotlivých obydlí a měla by zahrnovat stávající infrastrukturu obcí -  kostel, poštu, školu, obchody, hospody, sociální vazby  a   pracovní příležitosti, o které obyvatelé Horního Jiřetína a Černic zbouráním vesnic přijdou.

   „Vesnice nejsou jen domky, ale náš společný domov,“ řekla předsedkyně ústecké krajské organizace Strany zelených Džamila Stehlíková.  „Je ta hodnota, kterou nelze nahradit  žádnými penzemi. Potomci by  nás nepochopili.“

TISKOVÁ ZPRÁVA ÚSTECKÉ KRAJSKÉ ORGANIZACE STRANY ZELENÝCH
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí