zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

České dráhy vyhánějí cestují na zacpanou dálnici D1

14.11.2005
Obecné
České dráhy vyhánějí cestují na zacpanou dálnici D1

Na nejfrekventovanější trase v České republice mezi Prahou a Brnem se zdraží vlakové jízdné. Zanikne totiž tzv. relační sleva, se kterou bylo od června 2003 možno jezdit za 130 až 160 Kč, tedy za cenu srovnatelnou s autobusy. Vyplývá to z informací včera zveřejněných na webu Českých drah.

Pro běžného cestujícího tak bude cesta vlakem podle využité slevy stát 179 až 354 Kč, což je výrazně více než autobusem. Autobusová jízdenka na stejné trase stojí mezi 105 a 160 korunami. Řada cestujících si proto nejspíše rozmyslí, zda raději nezvolí cestu po dálnici plné kamionů, kde jezdí autobus nejméně jednou za hodinu, místo cesty expresním vlakem, který bude dražší a ani nepojede tak často.

Martin Bursík, předseda Strany zelených k tomu říká: „Absurdní politika Českých drah vyhání cestující na trase Brno – Praha z vlaků na zacpanou dálnici. Kde jinde by měly dráhy posilovat svoje postavení komfortní dopravní alternativy, než na nejfrekventovanější tuzemské trase? Vlaková doprava je jedinou ekologickou alternativou a proto si zaslouží maximální podporu.“

Kontakty a bližší informace:

* Martin Bursík, předseda Strany zelených, tel 603 546 586, e-mail martin.bursik@zeleni.cz

* Petra Kolínská, vedoucí dopravní sekce Strany zelených, tel 776 552 022, e-mail petra.kolinska@ecn.cz

* Tiskové oddělení Českých drah, tel 972 232 29
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí