zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odpady vytáhnou ročně z města 64 milionů Kč

14.11.2005
Odpady
Odpady vytáhnou ročně z města 64 milionů Kč
České Budějovice - "Celkem 281 tun nebezpečného odpadu a 24 813 tun ostatního odpadu vyprodukovalo krajské město jen v loňském roce," vyčísluje náměstkyně primátora Ivana Popelová (ODS). O tom, jak se s touto obrovskou kopicí vypořádat, hovoří plán odpadového hospodářství města. Ten přijali zastupitelé na svém čtvrtečním zasedání a je platný na léta 2005 až 2010.

Z objemného fasciklu stojí za zmínku například, že v současnosti na území města fungují dva sběrné dvory a k tomu zhruba 15 mobilních sběrů za rok. Nejpozději do roku 2010 by všichni občané v zavedených oblastech měli dostat k dispozici mobilní sběrnu čtyřikrát ročně. Cílem také je zvýšit do roku 2008 počet sběrných dvorů na čtyři.

Postupně se zvyšuje procento separovaného sběru. Plán počítá s dalším navýšením. Faktem ale zůstává, že obyvatelé si opakovaně stěžují, že nárůst mnohdy město a sběrnou firmu překvapuje tak, že nestačí reagovat množstvím sběrových nádob či frekvencí sběrů.

Pokud se jedná o peníze, v roce 2003 město stál odpadový systém celkem 59,6 milionu korun, vloni to bylo již 64 milionů, ale příjmy byly pouze 41 milionů korun.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí