zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na premiéru Putování starými cestami

15.11.2005
Příroda
Pozvánka na premiéru Putování starými cestami

Ministerstvo životního prostředí si Vás dovoluje srdečně pozvat na premiéru nového dokumentu Putování starými cestami režisérky Ljuby Václavové. Film vznikl v letošním roce v produkci České televize za finanční podpory MŽP podle scénáře Ljuby Václavové a geologa Václava Cílka. Premiéra se koná ve čtvrtek 24. listopadu od 11:00 v Kině MAT (Karlovo nám. 19, Praha 2).

 

Poetický dokument nabízí obrazy  krajin s jejími pěšinami, cestičkami, cestami i silnicemi. O jejich vzniku,  proměnách i zániku poutavě vyprávějí dva zajímaví lidé. Autor několika knih o  české krajině, geolog Václav Cílek, prochází dokumentem jako  výborný vypravěč a znalec krajiny.  Výtvarník  František Skála, který  sám sebe nazývá poutníkem a jehož artefakty z přírodních materiálů, včetně  předmětů nasbíraných u cest a silnic, v loňském roce zaujaly tisíce  návštěvníků galerie Rudolfina, nachází v krajině inspiraci pro svou  tvorbu. A tak se fakta o historii od pravěku až k dnešním dálnicím dostávají k divákovi velmi netradičním, ale o to atraktivnějším způsobem.

 

Na premiéře budete mít možnost se setkat s režisérkou a autorkou scénáře Ljubou Václavovou, spoluautorem scénáře Václavem Cílkem, výtvarníkem Františkem Skálou a dramaturgyní filmu Olgou Janků. Na filmu spolupracoval svojí hudbou také Jiří Václav a za kamerou stál Josef Nekvasil. Film trvá 28 minut.

 

Televizní premiéra bude následovat na pořadu ČT2 ve čtvrtek 8. prosince v 16:15.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí