zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelům Chropyně dochází trpělivost s tamní spalovnou

16.11.2005
Odpady
Obyvatelům Chropyně dochází trpělivost s tamní spalovnou

Bouři nevole obyvatel Chropyně na Kroměřížsku vyvolal ranní požár místní spalovny nebezpečných odpadů. Starosta spolu s pracovníky kroměřížského odboru životního prostředí požádá Českou inspekci životního prostředí o kontrolu dodržování bezpečnostních opatření při spalování odpadů. Dnešní požár totiž není první a problémy se stále opakují. Brněnská firma Destra, která spalovnu provozuje, opět informovala občany města o této nebezpečné situaci pozdě.

Nespokojenost se situací v chropyňské spalovně vyjádřilo také krajské ředitelství Hasičského záchranného sboru. To uložilo firmě Destra už v minulosti několik opatření, které firma s největší pravděpodobností nedodržela.

Jak řekl krajský mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček, v případě nesplnění uložených opatření budou proti firmě postupovat velmi tvrdě. "V této chvíli si prověřujeme, jestli všechna naše doporučení a opatření padla na úrodnou půdu, jestli firma splnila všechno to, co jsme jí uložili. Pokud zjistíme nedostatky, hodláme přikročit k těm nejpřísnějším sankcím, které zákon umožňuje."

Podle zjištění hasičů sice žádné z naměřených látek nedosáhly koncentrace ohrožující zdraví, nicméně starosta Chropyně František Hrabal bude u České inspekce životního prostředí usilovat o zpřísnění a zkvalitnění provozních podmínek ve firmě. Chropyňští by také uvítali přestěhování firmy, to ovšem není v pravomoci městského úřadu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí