zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nissan objevil na svých vozech azbest

21.11.2005
Obecné
Odpady
EIA
IPPC
Nissan objevil na svých vozech azbest

Látku obsahují komponenty, které dodala společnost Mahle Tennex Corp. a nyní jsou ve 165.804 vozech. Druhá největší japonská automobilka to uvedla ve své zprávě. Azbest se přestal používat kvůli negativním účinkům na lidské zdraví.

Dříve Nissan oznamoval, že jeho vozy v Japonsku neobsahují azbest od konce roku 1994. V září toho roku podnik zavedl nové standardy kvality a svým dodavatelům zakázal používat rakovinotvorné materiály. "Ve světle této nové informace odvoláváme předchozí zprávu a za neodpovídají informace se upřímně omlouváme," uvedl Nissan ve zprávě. Automobilka ale nemá v plánu vozidla svolat k výměně dílů, protože azbest obsahují zatavené části ve vzduchovém filtru a olejovém chladiči a je nízká pravděpodobnost, že by se uvolnily. Jde o vozy AD VAN, Caravan a Atlas 10.

Japonská vláda zakázala k 1. říjnu minulého roku vyrábět a používat autodíly a stavební komponenty s obsahem azbestu. Na uvedeném seznamu ale zatavené díly nejsou. Automobilka dodala, že přezkoumá i komponenty od ostatních dodavatelů, zda neobsahují azbest. Mahle Tennex Corp. je japonská dceřiná firma německého výrobce autodílů Mahle GmbH, napsala agentura Reuters.

ZDROJ: www.autoweb.cz

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí