zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Voda na Zlínsku podraží, nejvíce v Otrokovicích

21.11.2005
Voda
Příroda
Voda na Zlínsku podraží, nejvíce v Otrokovicích

 ZLÍN/OTROKOVICE - Ceny vodného a stočného ve Zlínském okrese od Nového roku opět podraží, potvrdil novinářům generální ředitel Zlínské vodárenské, a. s., (ZLV) Martin Bernard.

Zvýší se vodné, cena stočného zůstane na úrovni letošní všude kromě Otrokovic, kde klienti zaplatí za stočné o 9 Kč/m3 více než v ostatních obcích.

Ceny vodného a stočného se příští rok zvednou v průměru o 1,20 Kč/m3. Obyvatelé Zlínska za vodné a stočné zaplatí 44,57 Kč/m3 namísto dosavadních 43,37 Kč/m3, v Otrokovicích však 53,58 Kč/m3, a čtyřčlenná rodina tak měsíčně zaplatí zhruba o osm korun více než dosud.

Návrh kalkulace vodného a stočného dala starostům počátkem října sice ZLV, která je provozovatelem vodohospodářského majetku většiny měst a obcí Zlínska, avšak infrastrukturu má pronajatou od společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) a jak uvedl Bernard: O zvýšení ceny rozhodlo představenstvo akciové společnosti VaK Zlín, které tvoří zástupci měst a obcí. Ti však trvali na tom, aby zvýšení nepřesáhlo inflaci. V ostatních lokalitách kraje zvyšují cenu pitné vody zhruba o 5 až 6 procent. My o 2,8 procenta. K růstu stočného obchodně finanční ředitel ZLV Petr Tejchman dodal: Provozovatel čistírny, kterým není společnost VaK Zlín, ale soukromý subjekt, zvýšil ceny služeb za odvádění odpadních vod, které výrazně převyšují částku, než jakou vybíráme od občanů. Rozhodnutí provozovatele čistírny nemůžeme nijak ovlivnit.

ZLV zásobuje pitnou vodou 155 000 obyvatel a podnikatelské subjekty. Spravuje 995 km vodovodní sítě a 564 km kanalizačních stok.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí