zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové navrhli Ambrozkovi doplnění soustavy Natura 2000 na jižní Moravě

22.11.2005
Příroda
Ekologové navrhli Ambrozkovi doplnění soustavy Natura 2000 na jižní Moravě

Praha - Sdružení Arnika a ZO ČSOP Veronica dnes zaslala ministru životního prostředí Liboru Ambrozkovi dopis (1), ve kterém navrhují doplnit seznam evropsky významných lokalit soustavy Natura 2000 v tzv. panonské oblasti. Požadavek na doplnění tohoto seznamu vyplývá ze závěrů tzv. biogeografického semináře, na němž Evropská komise hodnotí návrhy lokalit Natury 2000 jednotlivých zemí, a který se konal v září tohoto roku v maďarském Sarródu. Panonská oblast zahrnuje asi 4% území České republiky a nachází se na části jižní Moravy.

 

„Jako zástupce Koalice nevládních organizací pro Naturu 2000 jsem na tomto semináři navrhoval některá dílčí doplnění seznamu lokalit. Větší část těchto návrhů byla na semináři přijata, a požadavek na doplnění seznamu lokalit je tak pro Českou republiku závazný,“ říká Mojmír Vlašín ze ZO ČSOP Veronica.

 

„Dnešní dopis ministru Ambrozkovi míníme jako vstřícný krok. Na biogeografickém semináři jsme prezentovali náš názor, ve kterých oblastech je seznam lokalit nedostatečný. Nyní navrhujeme, jak tyto nedostatky odstranit,“ vysvětluje Ing. Vlastimil Karlík z Arniky.

 

Návrh lokalit Natury  2000 pro panonskou oblast v České republice hodnotí přes dílčí připomínky nevládní organizace velmi pozitivně. Mnohem větší výhrady mají k návrhu pro tzv. kontinentální oblast, která zahrnuje 96% území ČR. Tento návrh bude hodnocen na biogeografickém semináři pro kontinentální oblast, který se bude konat na přelomu března a dubna 2006 v České republice.

 

 

Přílohy:

(1) Dopis adresovaný ministru Ambrozkovi s konkrétním seznamem navrhovaných lokalit najdete na této internetové adrese:

http://www.arnika.org/clanky.shtml?x=857755

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí