zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podpora v regionech

24.11.2005
Obecné
Odpady
Podpora v regionech
Vysočina
Bioodpady
Podpořit systém nakládání s bioodpadem pro původce komunálního odpadu si klade za cíl program Bioodpady 2005, o který je možné se ucházet na Vysočině. Tato složka odpadu není zatím v tomto kraji dostatečně tříděna, a zejména bioodpad, který je součástí komunálního odpadu je ve velkém množství ukládán na skládky.
S řešením proto mohou přicházet municipality, nestátní neziskové organizace i podnikatelé. Dotace může činit od pěti do deseti tisíc korun a poskytuje se nejvýše na šedesát procent uznatelných nákladů. Termín ukončení příjmu žádostí připadá na 15. prosince letošního roku.
Energetické využívání obnovitelných zdrojů
Podnikatelé, obce i neziskové organizace se mohou až do 30. listopadu na Vysočině ucházet o podporu, chtějí-li se podílet na rozšíření využívání obnovitelných zdrojů energie. Cílem programu je vytvořit databázi zpracovaných projektových záměrů na využívání především vodní, větrné, solární, geotermální energie a energie biomasy, které by mohly být později financovány z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR, fondů Evropské unie a Fondu Vysočiny. Žádosti bude možné podávat až do 30. listopadu.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí