zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děti berou recyklaci jako hru

28.11.2005
Odpady
Děti berou recyklaci jako hru

Sokolovsko - Jak třídit odpad a jak s ním zacházet se učí děti ze základních škol na Sokolovsku. Pomáhá v tom přítomnost recyklačních nádob, do kterých odhazují prázdné kelímky od jogurtů či obaly od sušenek. Výchovný prvek ve školách zdomácněl natolik, že děti již odpad třídí automaticky, a některé k tomu dokonce nabádají i své rodiče.

"Ve školní budově máme celkem pět nádob, do kterých žáci odpadky ukládají. Máme ale pouze koše na papír a plasty. Recyklaci skla jsme zavrhli z bezpečnostních důvodů," vysvětlila učitelka vintířovské základní školy a metodička prevence Simona Čepilová.

"Starší děti si na třídění odpadků již zvykly. Ty mladší k tomu ale musíme prozatím občas navádět. Nemají to ještě tolik zažité," pokračovala Čepilová.

Žáci berou názornou ukázku recyklace jako hru.

"Třídění mě baví. Vím totiž, že to pomáhá přírodě," řekla žákyně vintířovské školy Markéta Holubová.

"Když babičce vynáším smetí, tak plastové lahve pokaždé hodím tam, kam patří," dodala Holubová. Její spolužák Filip Billý k recyklaci nabádá svého dědu a říká mu, jak je to pro životní prostředí důležité.

"Speciálních nádob na odpad by mělo být více. Podle mě jich je stále ještě málo," konstatoval Billý.

Odpad třídí také děti ze Základní školy v Novém Sedle.

"Žáky vedeme jak k recyklaci, tak ke sbírání starého papíru. Ochrana přírody by totiž měla být součástí života každého z nás," poznamenal ředitel novosedelské školy Antonín Šíma.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí