zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Recyklace pneu

09.12.2005
Odpady
Recyklace pneu
Existuje možnost získání finanční podpory ze státního rozpočtu nebo z fondů EU na recyklaci odpadního materiálu - vyřazených pneu?
Přicházejí v úvahu programy Kredit a Trh (pro území Prahy), které spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci operačního programu Průmysl a podnikání. Zahrnují i podporu recyklace druhotných surovin (podrobný seznam podporovaných činností dle OKEČ najdete na webové adrese http://www.cmzrb.cz/NR/rdonlyres/6A03CA9D-A94F-4DA8-9021-313262A94456/0/OKEC_programKREDIT_V2.doc).
Hlavním cílem programů Kredit a Trh je však podpora při pořízení/rekonstrukci hmotného majetku, nákupu patentů a licencí a dále také na financování zásob vybraných provozních nákladů. Ty jsou konkrétně vymezeny (software, znalecké posudky zmiňované dále v textu, náklady spojené s propagací a publicitou projektu) a mohou tvořit pouze 40 procent smluvené výše úvěru.
Jednodušší by tedy bylo využít podpůrných programů Kredit, Trh (pro Prahu), případně pak Inovace pro rekonstrukci areálů a pořízení recyklační linky. Podrobnější informace o zmíněných programech najdete na www.czechinvest.cz nebo na stránkách Českomoravské záruční a rozvojové banky www.cmzrb.cz. Dále doporučujeme obrátit se na regionální pobočky CzechInvestu, resp. ČMZRB.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí