zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové nabízejí netradiční dárek

13.12.2005
Les
Ekologové nabízejí netradiční dárek
Patronství nad kouskem Nového pralesa nabízí pod stromeček liberecká Společnost přátel přírody. Tímto originálním dárkem můžete potěšit své blízké a zároveň pomoci přírodě.

 

„Překvapil nás velký zájem o podobný pralesní certifikát v minulém roce, proto jsme s touto akcí přišli i letos, a to nejenom pro naše pravidelné podporovatele,“ říká vedoucí Společnosti přátel přírody Jan Korytář.

 

Nový prales je projektem přeměny smrkové monokultury na smíšený les, a jednou i prales na Ještědském hřebenu nedaleko Liberce. Společnost přátel přírody začala v minulém roce vykoupením sedmi hektarů lesa z prostředků veřejné sbírky, prořezáním části smrků a vysazením několika tisíc buků, jedlí a dalších původních a ohrožených dřevin. Nyní sdružení jedná o rozšíření Nového pralesa o dalších 14 hektarů.

 

„Vykoupení a přeměna jednoho metru čtverečného lesa stojí přibližně 12 korun. Minimální velikost darovaného pralesa je 20 m2,“ říká Josef Bém ze Společnosti přátel přírody a pokračuje: “Dárková sada obsahuje kromě certifikátu o patronství ještě informace o projektu a pozvánku na jarní exkurzi spojenou se sázením.“  Dárek je možno objednat přes internetové stránky www.novyprales.cz či na telefonním čísle 482 751 195.

 

 

 

 

 

Společnost přátel přírody (dříve Staří ochránci Jizerských hor)  -   občanské sdružení  vzniklo v roce 1994.  Sdružuje zejména mladé lidi se zájmem o nenásilné prosazování trvale udržitelného způsobu života a vytváření harmonických vztahů mezi lidmi a přírodou. Sdružení si klade za hlavní cíle mj. přispět v co největší míře k obnově přirozených lesů, a to nejen v Jizerských horách, k záchraně ohrožených původních dřevin a přitom chce zapojit do své činnosti co nejširší veřejnost. Sdružení hospodaří v šesti lesních školkách a pracuje v něm nyní 16 stálých pracovníků. Kromě praktické ochrany přírody se věnuje mnoha formám ekologické  výchovy.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí