zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Česku i Bavorsku půjde příroda svou cestou

14.12.2005
Příroda
V Česku i Bavorsku půjde příroda svou cestou
Ochrana přírody bude mít v Česku i Bavorsku stejná pravidla – to je obsahem memoranda o vzájemné spolupráci, které včera v Železné Rudě podepsali náměstek českého ministra životního prostředí František Pojer a státní tajemník bavorského ministerstva životního prostředí, zdraví a ochrany spotřebitele Otmar Bernard.

Oba parky se přihlásily k tomu, že určitou část plochy chtějí nechat bez zásahu člověka a hodlají respektovat kritéria Mezinárodního svazu ochrany přírody (IUCN). Koordinaci činností bude i nadále provádět společné grémium.

„Pokud chceme vidět, jak vypadá příroda bez zásahu člověka, musíme jí to dovolit. Zkušenosti z Národního parku Bavorský les ukazují, že turisté v chráněném území hledají to, co jinde nevidí – tedy přírodu, která může jít svou cestou. Šumava patří mezi největší lesní komplexy ve střední Evropě, je národním parkem, biosferickou rezervací UNESCO, šumavská rašeliniště jsou na seznamu nejvýznamnějších světových mokřadů. Příroda žádné státní hranice nezná a právě proto je jednotný přístup na místě,“ konstatuje náměstek ministra životního prostředí František Pojer.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí