zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dolní Posázaví: zbytečná oběť nejdražší a nejdelší varianty dálnice D3

19.12.2005
Příroda
Dolní Posázaví: zbytečná oběť nejdražší a nejdelší varianty dálnice D3

 Strana zelených považuje dnešní rozhodnutí vlády vést koridor dálnice D3 přes Dolní Posázaví za nepromyšlené a nešťastné. Vhodnějším dopravním spojením mezi Českými Budějovicemi a Prahou je podle Strany zelených   rychlostní komunikací R3 v koridoru  silnice 1/3 a paralelní  prodloužení rychlostní komunikace R4 do Českých Budějovic.   Transitní dopravu lze přeložit na železnici.

„Dálnice D3 přes Dolní Posázaví je zbytečná, existuje příznivější řešení pro občany i životní prostředí. Jedná se o návrh  trasy rychlostní komunikace  R3 v  koridoru silnice 1/3, která by obešla města obchvaty a zajistila dopravní obslužnost pro místní i transitní dopravu,“ navrhuje Ing. Eva Tylová, členka dopravní sekce SZ.

“ Náklady Jílovské varianty mají dosáhnout 30 mld. Kč. Alternativní trasa by stála polovinu. Nemluvě o tom, že tato trasa významným způsobem naruší rekreační oblast Posázaví.  Obsahuje dva gigantické kilometrové mosty a několik tunelů v poddolovaném území v okolí Jílového u Prahy, říká místní znalec ing. Otakar Šmíd.

D3 protíná přesně vprostřed přírodní park Střed Čech v Dolním Posázaví, nejvýznamnějším rekreačním území Prahy s relativně nenarušenou přírodou. Dálnice se všemi průvodními aktivitami, jako sklady, logistickými centry a velkoobchodními objekty toto rekreační zázemí devastuje.

Kontakty a další informace:

Ing. Eva Tylová

členka dopravní sekce Strany zelených

tel.: 776088244

eva.tylova@ecn.cz

Ing. Otakar Šmíd

jednatel Krajiny 2000,

místopředseda sdružení obcí KLID, člen SZ

tel.: 605782724

Oldřich Janeba

člen Strany zelených

tel.: 603726457

oldaj@seznam.cz

Džamila Stehlíková

místopředsedkyně Strany zelených

pro styk s veřejností

mob. 420 724 207 917

dzamila.stehlikova@zeleni.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí