zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pomozte při odhalování nebezpečných krádeží kovových kanalizačních mříží v Brně

27.12.2005
Obecné
Voda
Odpady
Havárie
Pomozte při odhalování nebezpečných krádeží kovových kanalizačních mříží v Brně

 Krádeže kovových kanalizačních krytů

V posledních měsících letošního roku se strážníci MP stále častěji setkávají s případy krádeží mříží kanalizačních vpustí. Pachatelé, kteří kovové kryty odcizují, je většinou odnášejí do výkupen železného šrotu, kde za ně obdrží hotovost. Vpusť, která však zůstane bez ochranné mříže, se stává velkým rizikem pro chodce a projíždějící vozidla, což je obzvláště kritické v zimních měsících, kdy je brzy tma. Odcizením krytů se pachatelé mohou dopouštět kromě krádeže také např. trestného činu obecného ohrožení, neboť po odkrytí těchto ocelových mříží může chodec spadnout do několik metrů hlubokého kanálu a může si způsobit vážná zranění. Rovněž může dojít k najetí vozidla do odkryté kanalizace, čímž může dojít k poškození vozu anebo k dopravní nehodě.

Jak již bylo uvedeno, kanalizační mříže končí ve výkupnách sběrných surovin a to za velmi neadekvátní finanční částku. Přitom průměrná cena jedné mříže se pohybuje kolem 1.500,- korun. Strážníci v rámci hlídkové činnosti kontrolují podezřelé osoby, které do sběrných surovin železný šrot dovážejí. I přes přijatá opatření se množí další případy zcizených mříží. Pro dokreslení nárůstu případů můžeme uvést, že v měsíci listopadu strážníci zaznamenali 8 kusů zcizených mříží, zatímco do poloviny měsíce prosince to bylo již 35 případů krádeží.

Na tomto místě bychom chtěli požádat občany, aby v případě podezřelé situace ihned zatelefonovali na linku 156 a tuto událost nahlásili strážníkům MP.

ZDROJ: MP Brno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí