zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost Ekologos se chce podílet na rozvoji mikroregionu

05.01.2006
Obecné
Společnost Ekologos se chce podílet na rozvoji mikroregionu
Obecně prospěšná společnost Ekologos se chce prostřednictvím projektu Partnerství pro rozvoj mikroregionu podílet na rozvoji části Českobudějovicka. Pod zmíněným názvem se mj. skrývá založení Sdružení podnikatelů a neziskových organizací, ale i vytvoření profesionální internetové stránky, vydávání Listů mikroregionu a vznik nové tradice v Hluboké nad Vltavou.

Půjde o tzv. Hlubocká setkání, která občanům umožní zapojovat se do rozhodovacích procesů a další aktivity. Myslím, že obecně u nás chybí větší spolupráce, především mezi podnikateli a neziskovým sektorem,“ řekl Právu Jan Šmidmayer, který je předsedou správní rady společnosti. Připomněl, že díky Sdružení podnikatelů a neziskových organizací vzniknou účinné vazby mezi privátním a veřejným sektorem a nevládními neziskovými organizacemi. Na schůzkách, které budou probíhat čtyřikrát ročně, budou hledat jejich účastníci řešení týkající se sociální, ekonomické problematiky.

Loni v říjnu, kdy jsme s činností začínali, jsme se soustředili na tři velké projekty: prvním z nich je právě vytvoření partnerství mezi podnikateli, neziskovými organizacemi a dalšími subjekty v okolí Hluboké nad Vltavou, dalším pak založení tradice zámeckých vinařských slavností a třetím navázání spolupráce se zahraničními partnerskými městy. Do prvního projektu se můžeme s počátkem roku už pustit a začínáme také připravovat žádost o grant na vinařské slavnosti,“ dodal.

Připomněl, že Ekologos chce usilovat v co nejširší míře o podporu handicapovaných či nezaměstnaných občanů a bude se snažit zprostředkovat těmto skupinám osob zaměstnání či je zapojit do projektů sdružení. Občanům a podnikatelům pak společnost nabídne možnost prezentace svých služeb a vznikne určitý přehled všech služeb v regionu.

Zdroj: BudNews

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí