zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cena zdraví a bezpečného životního prostředí - prodloužení termínu pro podání přihlášek

10.01.2006
Obecné
Cena zdraví a bezpečného životního prostředí - prodloužení termínu pro podání přihlášek
Základním cílem BLF je šířit a podporovat myšlenku společensky odpovědného chování firem

BUSINESS LEADERS FORUM prodlužuje termín přijímání projektů do jubilejního 15. ročníku prestižní soutěže Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2005

až do 31. ledna 2006

 Základním cílem BLF je šířit a podporovat myšlenku společensky odpovědného chování firem (CSR). Jedním z aspektů společensky
 odpovědného chování firem je i ochrana životního prostředí, problematika bezpečnosti práce a podpora vzdělávání v oblasti
 ekologie. A právě problematika životního prostředí je nedílnou  součástí více než desetileté historie BLF.

 Business Leaders Forum vyhlašuje již 15. ročník prestižní soutěže "Cena zdraví a bezpečného životního prostředí 2005". Cena zdraví a bezpečného životního prostředí je příležitostí pro kteroukoli organizaci, která kladně ovlivňuje životní prostředí ve svém okolí, např. nejen průmyslové a servisní podniky, ale i místní komunity, zastupitelstva, školy, akademické kruhy a nevládní organizace.
 Toto prestižní ocenění obdrží subjekt, jehož činnost vedla v daném roce k nejlepšímu měřitelnému výsledku zlepšení
 životního prostředí, zdraví zaměstnanců či obyvatel v jejím okolí či význačném přínosu v bezpečnosti práce.

 Udělením ceny BLF vyjadřuje uznání a podporu těm, kteří mají ochranu životního prostředí a dlouhodobě udržitelný rozvoj mezi svými prioritami.

 Pokud se daná společnost - či jiný subjekt - chce  zúčastnit soutěže, stačí popsat na 1-2 stranách textu svůj vlastní přínos ke zdraví a ke zlepšení životního prostředí, jednu konkrétní akci, investici či jiné zlepšení ukončené v roce 2005. Zároveň je povinen zhodnotit měřitelné přínosy a finanční náklady. Termín pro zaslání příspěvků do soutěže je 31. ledna 2006.

 Ze soutěže jsou vyloučeny ty projekty, které byly realizovány pod hrozbou restrikce či penále anebo z nutnosti plnění legislativy. 

 BLF se rozhodlo využít své možnosti a provázat Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí s Evropskou cenou (European Awards for the Environment). Nejlepší projekty, které jsou přihlášeny do Ceny zdraví a bezpečného životního prostředí jsou proto nominovány do Evropské ceny, která je rozdělena do kategorií: Management, Produkt, Proces a Mezinárodní spolupráce. Každá z kategorií má svá specifika  a každá je posuzována samostatně. Všechny vycházejí z konceptu dlouhodobě udržitelného rozvoje, který je hlavním sjednocujícím kritériem pro všechny kategorie.

 Více informací naleznete na internetových stránkách http://www.eu-environment-awards.org.  
 Další informace o programu můžete nalézt na webových stránkách http://www.blf.cz/cena.

 V případe zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:
 Business Leaders Forum, Štěpánská 61, 116 02 Praha 1
 Ing.Tomáš Nejedlo
 tel:   420  22421 6275
 fax: 420  22421 3957
 e-mail: blf@blf.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí