zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravská hornicko-geologická fakulta připravuje nové obory

09.01.2006
Zemědělství
Geologie
EMS
Ostravská hornicko-geologická fakulta připravuje nové obory

Hornicko-geologická fakulta (HGF) Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava chystá v nadcházejícím akademickém roce tři nové studijní obory. Jde o environmentální biotechnologii, environmentální management a aplikovanou fyziku, říká asistent děkana HGF pro vnější vztahy Ivo Čelechovský.

Environmentální biotechnologii budou moci zájemci studovat v rámci bakalářského tříletého studia. Absolventi tohoto oboru získají základní vědomosti například o úpravě nerostných surovin, hospodaření s odpady, čištění odpadních vod nebo dekontaminaci zemin a lokalit s výskytem starých zátěží.

Absolventi navazujícího dvouletého magisterského studia oboru environmentální management se mohou uplatnit jako odborníci ve státní správě, v podnicích či poradenských firmách. "V rámci studia totiž získají široké znalosti o preventivním přístupu k ochraně životního prostředí včetně posuzování jednotlivých vlivů," podotkl Čelechovský.

Fakulta otevírá také nové doktorské tříleté studium v oboru aplikovaná fyzika. Jeho absolventi najdou uplatnění při týmové práci s techniky a odbornými fyziky v průmyslu a ve vědeckém výzkumu.

Hornicko-geologická fakulta otevře v akademickém roce 2006/2007 celkem 28 studijních oborů pro prezenční a kombinovanou formu studia. Zájemci se mohou se studijními programy i jednotlivými obory seznámit také v rámci Dne otevřených dveří, který se koná 11. ledna od 09:00. Fakulta je jednou ze sedmi fakult Vysoké školy báňské-Technické univerzity, která je největší vysokou školou v regionu. Na univerzitě studuje v bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech více než 19.000 studentů.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí