zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé mohou na internetu najít místa se starou ekologickou zátěží

11.01.2006
Geologie
Lidé mohou na internetu najít místa se starou ekologickou zátěží
Informace o více než 7000 lokalitách, které představují starou ekologickou zátěž, jsou od prosince zveřejněny v databázi Ministerstva životního prostředí na adrese: http://sez.cenia.cz. K dispozici jsou údaje o lokalitách, na kterých je odstraňování starých ekologických zátěží hrazeno z prostředků Ministerstva životního prostředí, krajských úřadů a Fondu národního majetku. Databáze rovněž sdružuje okresní, krajské a resortní evidence uzavřených skládek odpadů.

„Systém evidence kontaminovaných míst se skládá z části mapové (GIS) a části textové,“ popisuje databázi Jan Gruntorád z odboru ekologických škod Ministerstva životního prostředí.

Prezentovaná data mají pouze informativní charakter. Všechny informace potřebné pro pořizování a poskytování dat třetím subjektům, jsou k dispozici v rubrice
„Staré ekologické zátěže“ na webové stránce Ministerstva životního prostředí (http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/zateze). MŽP připravuje na rok 2006 sérii seminářů a prezentací, na kterých databázi představí odborné veřejnosti.

Další informace:
http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/zateze
http://www.sez.cenia.cz
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí