zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadační fond Zelený poklad organizuje Soutěž „Zelená je zaHRAda“

16.01.2006
Příroda
Nadační fond Zelený poklad organizuje Soutěž „Zelená je zaHRAda“

Má Vaše škola nebo školka ekologickou školní zahradu? Je načase se pochlubit! Nadační fond Zelený poklad vyhlašuje soutěž „ Zelená je zaHRAda“, přihlásit se mohou všechny školy a školky v Plzeňském kraji, jejichž zahrada je využívána k ekologické výchově. Přihlášky jsou ke stažení na www.zelenypoklad.org a termín pro zasílání přihlášek je 3O. leden 2006. Nejúspěšnější projekty budou představeny na slavnostní konferenci v květnu 2006, pro nejúspěšnější školu jsou připraveny i zajímavé věcné ceny jako je DVD přehrávač. K samotné Soutěži „Zelená je zaHRAda“ řekl předseda Nadačního fondu RNDr. Milan Svoboda následující:
„ Soutěží chceme propagovat školy, které mají ekologickou školní zahradu. Ekologická školní zahrada má v současné době ve škole stejně nezastupitelné místo jako počítačová učebna“. 
Nadační fond Zelená poklad funguje od roku 1999, zřizovatelem je Město Plzeň, které je také jeho největším dárcem. Každoročně fondu věnuje 1 mil. Kč. Posláním nadačního fondu je podporovat projekty zaměřené na ochranu přírody, revitalizaci veřejných prostranství a ekologickou výchovu nejen dětí a mládeže, ale i široké veřejnosti.
Od roku 2004 je klíčovým programem Nadačního fondu podpora vzniku ekologických školních zahrad. Tento program podporuje vznik ekologických školních zahrad v celém Plzeňském kraji. Financování programu je zajišťováno jednak z veřejných zdrojů (Město Plzeň a Krajský úřad Plzeňského kraje). Na financování těchto ekologicky prospěšných projektů se také významně podílejí firmy z Plzeňského kraje jako jsou např. Plzeňská teplárenská a.s., Plzeňská distribuce tepla, D P Rekont.
Co je to ekologická školní zahrada?
Z neudržované a nevyužívané školní zahrady se za dobrovolnické pomoci mnoha rodičů, dětí i sousedů školy vybuduje přírodní zahrada. Děti tak mohou od jara do zimy pozorovat změny přírody, učí se pěstovat a poznávat rostliny, starají se o zahradu, krmí a pozorují zvířata. Mají zde bylinkovou zahrádku, kompost, palouček s lučními květinami a hmatovou stezku.

 
Další informace:
Nadační fond Zelený poklad, Americká 29, Plzeň 301 38, Tereza Teuschelová, mobil:777 793 726, tel. : 37 732 955 8, www.zelenypoklad.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí