zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zemřel Jan Bouchal, ekologický novinář a aktivista a skvělý člověk

16.01.2006
Obecné
Zemřel Jan Bouchal, ekologický novinář a aktivista a skvělý člověk
S hlubokou lítostí jsme přijali zprávu, že včera, ve čtvrtek 12. ledna 2006, zemřel ve střešovické nemocnici ve věku třiceti let předseda občanského sdružení Oživení, koordinátor projektu Auto*Mat a zástupce šéfredaktora časopisu EkoList Jan Bouchal. V pátek 6. ledna ho na jedné z pražských ulic srazil a smrtelně zranil automobil.

Jan Bouchal ve sdružení Oživení koordinoval iniciativu Auto*Mat zaměřenou na redukci automobilové dopravy a podporu cyklistické, pěší a hromadné dopravy. Právě tímto projektem spolupracoval Jan Bouchal s Ministerstvem životního prostředí na každoroční akci Evropský týden mobility a Evropský den bez aut. Jan Bouchal patřil také mezi pravidelné účastníky čtvrtečních pražských cyklojízd za práva a větší bezpečnost cyklistů. Je velmi krutou skutečností, že právě nedostatečná bezpečnost cyklistů v Praze a bezohlednost jednoho z řidičů ho stála život.

V časopise EkoList zastával řadu let práci zástupce šéfredaktora, mimo jiné vedl například tým reportérů při zpravodajství tohoto média o zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze v roce 2000.

Ministerstvo životního prostředí ztrácí v Janu Bouchalovi cenného a skvělého spolupracovníka z občanského sektoru i výborného novináře, řada pracovníků ministerstva v něm ztratila osobního přítele a skvělého člověka.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí