zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Geologické zajímavosti Libereckého kraje

24.01.2006
Geologie
Nové knihy - Geologické zajímavosti Libereckého kraje
V úterý 17. ledna, proběhl v prostorách Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě křest publikace s názvem „Geologické zajímavosti Libereckého kraje“.

Slavnostního křtu knihy, jejímž autorem je RNDr. Petr Kühn, se kromě hejtmana Libereckého kraje Petra Skokana a náměstka hejtmana, pověřeného vedením resortu rozvoje venkova, zemědělství, životního prostředí a informatiky, Radima Ziky, zúčastnili také představitelé města Česká Lípa, starostka Hana Moudrá a místostarosta Jan Stejskal.

„Právě Českolipsko je po geologické stránce jedno z významných území,“ uvedl autor publika RNDR. Petr Kühn. „Kniha je však pojata za celé území Libereckého kraje.“

Publikace „Geologické zajímavosti Libereckého kraje“ vydává Liberecký kraj jako další z řad publikací Naučné stezky Libereckého kraje, Maloplošná chráněná území Libereckého kraje či Památné stromy Libereckého kraje. Kniha tak má v prvé řadě přiblížit veřejnosti nejcennější přírodní partie kraje, zvýšit zájem obyvatel i návštěvníků o jeho přírodu a také podpořit snahy o její účinnou ochranu. Nedílnou součásti jsou zajímavé fotografie.

„Nová publikace jistě pomůže veřejnosti podrobněji poznat náš kraj, jeho přírodní zajímavosti, “ uvedla starostka České Lípy Hana Moudrá. „Já osobně jsem velice ráda za to, že se Česká Lípa může chlubit takovýmito autory, kteří své vědomosti předávají nám všem.“

Kateřina Amrichová, tisková mluvčí MěÚ Česká Lípa
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí