zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na slavnostní podpis dotace pro Liberecký kraj

23.01.2006
Obecné
Pozvánka na slavnostní podpis dotace pro Liberecký kraj

V úterý 24. ledna 2006 podepíší ředitel odboru vnějších vztahů MŽP Jakub Kašpar a náměstek hejtmana Libereckého kraje zodpovědný za rozvoj venkova, zemědělství, životní prostředí a informatiky Radim Zika  rozhodnutí o finanční podpoře projektu „Regionální systém environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Libereckého kraje“ [1].

 

Tisková konference spojená s podpisem začne v 9:30 v budově Krajského úřadu, U jezu 642/2A, Liberec, 3. patro, místnost č. 326A.

 

Projekt je postaven na široce založeném partnerství [2], zajistí pevný základ ekologické vzdělávací sítě a umožní vytvoření 11 nových pracovních míst. Svým ukotvením a rozsahem garantuje pokračování i po skončení evropské podpory v roce 2007.

 

 

Poznámky:
[1] Projekt byl podpořen ve 2. výzvě grantového schématu „Síť environmentálních informačních a poradenských center“, vyhlášeného MŽP v rámci opatření 4.2 Operačního programu Rozvoj lidských zdrojů. V něm se rozdělují prostředky Evropského sociálního fondu (ESF) na projekty neinvestičního charakteru. Přidělená dotace je hrazena ze 75 % z prostředků ESF a z 25 % z prostředků státního rozpočtu (MŽP).

[2] Ekovýchovná centra vzniknou v České Lípě, v Jablonném v Podještědí, Novém Městě pod Smrkem, Liberci, Jablonci nad Nisou, Tanvaldu, Turnově a Sedmihorkách – zde půjde o specifické zařízení, které bude zajišťovat ekologickou osvětu v sezónních zařízeních na území Českého ráje.

 

Další informace:

http://www.env.cz/AIS/web.nsf/pages/op_lidske_zdroje
http://www.esfcr.cz

http://www.kraj-lbc.cz

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí