zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V českolipském muzeu vznikne ekologické centrum

24.01.2006
Obecné
V českolipském muzeu vznikne ekologické centrum
ČESKÁ LÍPA - Ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě vznikne odborné ekologické středisko. Jeho cílem bude informovat veřejnost o ekologické výchově a radit lidem, jak chránit přírodu. Vedoucí přírodovědného oddělení muzea Marta Knauerová řekla, že středisko se poprvé otevře 1. března.

Projekt ekologických středisek podle ní připravil Liberecký kraj. Na jeho území jich bude celkem osm. Vznik ekocenter je financován z evropského sociálního fondu a prostředků ministerstva životního prostředí.

Vlastivědné muzeum v České Lípě je od Nového roku pro veřejnost uzavřeno. Důvodem je údržba expozic, jejich doplnění a obměna. "Je třeba zkontrolovat vystavené předměty, ošetřit je a případně i nakonzervovat," dodala Jana Jakubská z oddělení výstav. Úpravy se podle ní dotknou i archeologické a přírodovědné expozice.

Letošní výstavní sezonu v Českolipském muzeu otevře v březnu expozice věnovaná herci Vladimíru Menšíkovi. "Návštěvník bude mít možnost nahlédnout do jeho života stráveného na chalupě, kterou na Českolipsku vlastnil," doplnila Jakubská. Výstava podle ní nabídne fotografie z rodinného archivu, ale především řadu osobních věcí, které měl Menšík rád a s nimiž si krátil volný čas na venkově.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí