zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

FÓRUM STAROSTŮ V PRAZE

24.01.2006
Obecné
FÓRUM STAROSTŮ V PRAZE

Mezi nejbližší akce sdružení Energy Centre České Budějovice patří Fórum starostů na téma „Energie a obec“, které připravuje ECČB ve spolupráci s pořadatelem veletrhu Střechy Praha. Tato akce se uskuteční v rámci doprovodného programu
8. ročníku veletrhu a výstavy Úspory energií a obnovitelné zdroje v pátek 27. ledna 2006 na Výstavišti v Praze Holešovicích.

Zájem o tuto akci ze strany starostů a zástupců měst a obcí předčil očekávání a bohužel plánovaná kapacita sálu (120 míst) nestačí pro všechny zájemce.

Fórum starostů se koná pod záštitou ministrů průmyslu a obchodu, životního prostředí, zemědělství a ministra pro místní rozvoj, dále České komory autorizovaných inženýrů a techniků, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Tato akce má nekomerční charakter. Cílem Fóra je poskytnutí informací a vytvoření platformy pro diskuzi a zodpovězení dotazů na téma efektivní hospodaření s energií a možnosti využívání obnovitelných zdrojů energie ve městech a obcích, současný stav a předpokládaný vývoj do budoucna, dotace a finanční podpora a prezentace vzorových a aktivních měst a obcí.

Po slavnostním uvítání za účasti hejtmana Středočeského kraje, Ing. Petra Bendla, zazní příspěvky zástupců ministerstev a významných institucí na téma „Podpora pro úspory energií a obnovitelné zdroje ve městech a obcích ČR“. Po navazující diskuzi bude pro zájemce následovat společná prohlídka výstavy. Odpolední blok je věnován  především aktivním vzorovým obcím v ČR a jejich realizovaným a zamýšleným energeticky úsporným opatřením.

Bližší informace naleznete na www.eccb.cz a www.strechy-praha.cz.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí