zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesní zvěř spoléhá na myslivce

25.01.2006
Les
Lesní zvěř spoléhá na myslivce

Hradec Králové - Tuhá zima působí problémy lesní zvěři, která těžko hledá potravu. Proto také myslivci musejí zvyšovat přikrmování. Tajemnice okresního mysliveckého spolku Vlaďka Kolářová však potvrdila, že úhyny zvěře nebyly zatím zaznamenány a myslivci mají krmných zásob dostatek.

Hospodář mysliveckého sdružení Dehetník Blešno Luděk Struna řekl, že přikrmování je nyní nezbytné a myslivce dost vyčerpává. Ke krmelcům a krmným zařízením chodí už třikrát týdně.

"V rajonu máme 170 kusů srnčí zvěře, hodně jí k nám přišlo odjinud. Jenže seno, které jí přineseme, mrzne." Upřesnil, že zvěři rozvezou asi 35 pytlů ječmene i pšenice, za zimu kolem 30 metráků. Myslivecké sdružení Kosičky má na starosti honební plochu 1480 hektarů. Hospodář Ladislav Perný potvrdil, že současné podmínky jsou pro zvěř tvrdé, a proto myslivci i tady museli přikrmování zintenzivnit. Ke 30 krmelcům půjdou zase zítra a v sobotu.

"Celkově rozneseme asi 100 metráků zrna a spousty sena. V honitbě máme 300hlavé stádo srnčího, 100 daňků, 100 bažantů, 200 zajíců a potěšitelné je, že i 50 koroptví."

Uhynulého srnce našli na polích nimrodi ze Staré Vody už asi před třemi týdny.

"Jinak úhyny nejsou. Horší je, že seno srnčí zvěř nebere, protože krmení je přemrzlé, a proto ho rozvážíme volně i na pole. Do osmi zásypů pro bažanty zaneseme jádro a zadinu zase v sobotu," řekl předseda zdejšího mysliveckého sdružení Dobroslav Vlk.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí