zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Neziskovky chtějí ovlivnit „peníze“ z Evropské Unie

31.01.2006
Obecné
Neziskovky chtějí ovlivnit „peníze“ z Evropské Unie

Zítra 1. února 2006 od 15:30 hod se bude konat kulatý stůl, který je určený především pro zástupce neziskových organizací a zainteresovanou veřejnost. Diskusi zahájí Ing. Jiří Kalista, radní Plzeňského kraje, odpovědný za regionální rozvoj a Evropskou Unii.

 

Cílem setkání je diskutovat a získat připomínky od neziskových organizací k Národnímu rozvojovému plánu, který bude ovlivňovat čerpání strukturálních fondů v České Republice v období 2007 – 2013. Vzhledem k tomu, že Strukturální fondy jsou pro neziskové organizace důležitým zdrojem pro financování jejich činnosti, logicky chtějí „neziskovky“ ovlivňovat jejich fungování a přizpůsobit je svým potřebám.

 

Na setkání bude prezentovat také Ing. Filip Uhlík z Regionální rozvojové agentury tzv. Regionální operační program (ROP), podle kterého se budou pravděpodobně čerpat finanční prostředky na úrovni Plzeňského kraje.

 

Setkání organizuje nezisková organizace Centrum pro komunitní práci Západní Čechy ve spolupráci s Asociací  nestátních neziskových organizací v České republice. 

Základní informace

Česká republika v rámci příprav na čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů a Fondu soudržnosti Evropské unie v letech 2007 až 2013 zpracovává Národní rozvojový plán (NRP) a Národní strategický referenční rámec (NSRR) na léta 2007 až 2013.

 

V rámci projektu „Oponentura a doporučení k návrhům NRP a NSRR 2007 – 2013 realizované neziskovým sektorem a informační kampaň pro neziskový sektor“ mají neziskové organizace možnost zapojit se do příprav uvedených programových dokumentů.

 

Cílem projektu je zajištění kvalitních připomínek občanského sektoru zastoupeným neziskovými organizacemi k Národnímu rozvojovému plánu resp. Národnímu strategickému referenčnímu rámci s vazbou na připravované operační programy.

 

Informace a kontakt

Informace, pracovní dokumenty, harmonogramy a plán partnerských konzultací naleznete na internetových stránkách www.cpkp.cz/regiony a www.asociacenno.cz/regiony.

Regionálním koordinátorem je Tereza Teuschelová, kontakt: CpKP západní Čechy, Americká 29, Plzeň 301 38, tel: 37 732 955 8, e-mail: tereza.teuschelova@cpkp.cz.

 

Národním koordinátorem je Miroslav Parvonič, kontakt: CpKP střední Morava, tel. 777 793 710
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí